Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Мої файли

УРОК З ОСНОВ ЗДОРОВ'Я У 4 КЛАСІ
02.11.2011, 20:57

Мета:  формувати уявлення учнів про вплив поведінки на власне здоровя та здоровя оточуючих людей; розвивати уявлення про ввічливу людину; виховувати свідоме ставлення до свого здоровя та здоровя рідних, друзів, оточуючих.

Обладнання: два аркуші з зображенням кружечків для облич,іграшковий мікрофон для гри, кольорові олівці, зошити «Основи здоров’я» 4 клас, 5 конвертів із завданнями для роботи в групах, малюнок сонечка і промінці – поради, як зберегти здоров’я.


                                           Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

Вчитель:

-         Доброго здоровя, діти, доброго вам дня.

Хай вам сонце ясно світить у вікно щодня.

Хай сміється мирне небо і дивує світ.

А земля нехай дарує вам барвистий цвіт.

Бо здоровя, любі діти, в світі головне.

А здоровий і веселий щастя не мине.

-         Зараз у нас буде урок «Основи здоровя». Послухайте, які побажання підготували для нас наші учні. (Діти читають вірші)

1.     Весело у світ дивіться,

Сум від себе проженіть.

Встали рано – посміхніться

Й з радістю весь день живіть!

2.     Усмішка, неначе сонце,

Світло і тепло дає.

Як загляне у віконце,

Зразу радісно стає.

3.     Той здоровий, хто сміється,

Бо нічого не болить.

Все йому в житті вдається,

І чудова кожна мить.

4.     Гарна думка серце гріє,

І чарівним все стає.

Доброта зцілити вміє

І здоровячко дає.

5.     Будьте всі здорові, діти,

З усмішкою в світ ідіть

Хай вам сонце щиро світить,

Всі здоровими ростіть!

Вчитель:

-         На партах у вас лежать два аркуші для облич. Намалюйте кольоровими олівцями в одному кружечку сумне обличчя, коли людина хвора, а в іншому – веселе обличчя, коли людина здорова.

-         Яке обличчя вам більше подобається: сумне чи веселе? Чому?

Покажіть, будь ласка, малюнок, який відповідає вашому настрою. Я дуже б хотіла, щоб гарний настрій не залишав вас впродовж усього уроку.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Технологія «Мозковий штурм».

На дошці написані слова:

                  ПОВЕДІНКА                                                               ЗДОРОВЯ

-         Що, на вашу думку, означає слово «поведінка»? (Відповіді дітей)

-         А що, на вашу думку, означає слово «здоровя»? (Відповіді дітей)

Узагальнення висловлених думок учнів.

Поведінка – це правила поводження людини в певних ситуаціях.

Здоровя – це стан фізичної та духовної рівноваги людини, відсутність хвороб.

-         Як можна повязати між собою ці два поняття: «поведінка» і «здоровя»? (Відповіді дітей)

-         Від того, як людина виконує правила культури поведінки, залежить її здоровя.

ІІ. Оголошення, представлення теми та очікуваних результатів.

-         Читаємо хором написану на дошці тему нашого уроку: «Поведінка учня і здоров’я».

-         Давайте разом з вами зясуємо завдання, які ставить перед нами сьогоднішній урок. Чого він навчить кожного з вас?

Діти по черзі читають записи на дошці.

                            ЦЕЙ УРОК НАВЧИТЬ МЕНЕ

·        аналізувати, робити висновки

·        піклуватися про своє здоровя і здоровя своєї родини

·        набувати хороших звичок, позбуватися шкідливих

·        дотримуватися правил поведінки

·        засвоїти секрети спілкування

ІІІ.  Надання необхідної інформації.

1.     Самостійне читання статті в підручнику «Поведінка учня» (с. 45, 47, 48)

2.     Обговорення прочитаного.  Гра «Мікрофон».

-         Яким повинен бути ввічливий учень? (Відповіді дітей)

3.     Розповідь вчителя.

-           Сьогодні ви, діти, вчитесь у школі, але з кожним роком підростаєте, мужнієте і скоро станете дорослими, великими і сильними. Ви підете навчатися, а потім працювати. Тому треба бути сильними, витривалими, щоб долати перешкоди на своєму шляху. Хвора і слабка людина не може працювати на повну силу, бо вона думає тільки про те, що у неї болить, а от здоровому – все здорово!

   Здорова людина здатна добре вчитися, чудово працювати, тому, що вона має силу, здоровий апетит і хороший настрій.

    Доброта, любов, хороше ставлення до всіх людей, усмішка і весела вдача – це половина здоров’я.

    Така людина зігріває всіх навколо себе, піднімає всім настрій.

    Є таке прислівя: «Людина без друга, як їжа без солі». Як ви його розумієте? Як воно стосується вашого уроку?

-         Давайте за початковими літерами слова «дружба» назвемо якості свого товариша.

Д – добрий, дбайливий

Р – радісний, розумний

У – уважний

Ж – життєрадісний, жвавий

Б – бадьорий, балакучий

А – активний, акуратний

-         Які секрети спілкування допомагають навчитися спілкуватися, бути хорошим другом, а іноді – уникати сварки? (Відповіді дітей)

ІV. Фізкультхвилинка.

  Встаньте, діти, посміхніться,

  Землі нашій поклоніться

  За щасливий день вчорашній

  І до сонця потяніться.

  В різні боки нахиліться,

  Веретеном покрутіться.

  Раз присядьте, два присядьте

  І за парти тихо сядьте.

V. Робота в групах.

Клас поділено на 5 груп. Кожна група отримує конверт із завданням.

Перша група – зобразіть на плакаті погану поведінку людини.

Друга група – зобразіть гарну поведінку людини.

Третя група – зобразіть людину, яку образили.

Четверта група – зобразіть людину, з якою всі дружать.

Пята група – зобразіть здоровя.

Учень від кожної групи захищає свій проект.

V. Робота в парах.

Вчитель:

Є ще слово невеличке

І приємно так звучить.

Це хороше слово – звичка.

Нам без звичок не прожить!

Є погані звички й гарні,

Хай погані йдуть від нас!

А хороші звички, славні

Набувайте, в добрій час.

-         Які звички називають шкідливими? Чому?

Робота в зошитах.

-         Червоним кольором позначте ті якості людини, що наближають її до шкідливих звичок, а зеленим – ті, що віддаляють.

v розсудливість

v слабка воля

v цікавість

v неорганізованість

v працелюбність

v жага до насолод

v самовпевненість

v обережність

v заздрощі

v жадібність

v дратівливість

v стриманість

Декілька дітей розповідають про свій вибір.

V. Підведення підсумків (рефлексія), оцінювання результатів уроку.

1.     Дидактична гра «Сонечко».

-         Наше здоровя як сонечко, а його промінці – це поради, як його зберегти.

На дошці зображене сонечко-здоровя.  Діти по черзі прикріплюють промінці з порадами.

Частіше посміхайся

Вживай більше овочів та фруктів

 Щоденно роби зарядку

Дотримуйся режиму дня

Говори ввічливі слова

Не будь жадібним і заздрісним

 Милуйся природою

 Не зашкоджуй довкіллю

 Піклуйся про рідних

2.     Рефлексія

Вчитель:

-         А зараз давайте звернемось до очікуваних результатів уроку.

-         Проаналізуйте свою роботу на уроці і поставте оцінку. (Відповіді дітей)

-         Чи зберігся у вас гарний настрій до кінця уроку?

-         Що найбільше сподобалося на уроці? 

Категорія: Мої файли | Додав: Почшкола
Переглядів: 2791 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: